Święto pieczonego kartofla

W 2018 roku młodzież założyła polanę pamięci na Pl. Św. Jana Pawła II,  kontynuując projekt z nasadzaniem cebul kwiatowych w 2019 podczas „Święta Pieczonego Kartofla„. Projekt zapoczątkował obsadzanie w mieście skwerów przez mieszkańców i służby miejskie. To na Placu wśród kwitnących krokusów odbyło się po raz pierwszy „Eco Śniadanie na Polanie„. Po pandemicznej przerwie wracamy z projektem.  

9 października, jeżeli pogoda pozwoli,  o godz. 16:00 podczas II edycji  rodzinnego pikniku „Święto Pieczonego Kartofla” kolejną partią krokusów obsadzimy polanę pamięci w 100-lecie Wybuchu III Powstania Śląskiego. Środki pozyskane podczas pikniku zostaną wykorzystane w działalności charytatywnej przez Stowarzyszenie zgodnej ze statutem (zapewnienie posiłków z dostawą do domów):

  • osobom starszym schorowanych,
  • pozostającym w kryzysie bezdomności,
  • przygotowanie paczek świątecznych dla wszystkich grup wiekowych i całych rodzin w trudnej sytuacji ekonomicznej związanej miedzy innymi z panującą pandemią,
  • zabezpieczenie innych potrzeb związanych z codziennymi potrzebami osób i rodzin wymagających wsparcia

W związku z planowanym w dniu 09.10.2021 r. o godz. 16:00 wydarzeniem pn. „Święto Pieczonego Kartofla” na Placu św. Jana Pawła II, zwracamy się z prośbą o rozważenie możliwości wsparcia pikniku poprzez udziału w zbiórce cebul krokusów i ich sadzeniu tylko w kolorach żółtym i niebieskim w 100 lecie Wybuchu III Powstania Śląskiego.

W trakcie pikniku będzie można nabyć :

  • Cebulki krokusów w kolorach Śląska żółtym i niebieskim w cenie 2 złotych do zasadzenia w wyznaczonych przez organizatora miejscu przez nabywcę lub przekazanie do zasadzenia przez młodzieży.
  • Kartofle pieczone w ognisku w cenie 2 złotych
  • Kiełbasy do upieczenia nad ogniskiem, chleb,musztarda keczup w cenie 8 złotych ( kaucja zwrotna za widełki 5 zł)
  • Kiełbasa z grilla, chleb, keczup w cenie 12 złotych

Podczas pikniku towarzyszyć nam będą akordeoniści, harcerze, którzy zainaugurują rozpoczęcie roku harcerskiego przez Hufiec ZHP Mysłowice im. Bojowników o Polskość Śląska.  Zatem zapraszamy do udziału w pikniku łączącym cele  charytatywne, ekologię,  wzmacniającym więzi międzypokoleniowe i pamięć historyczną. Zapraszamy samorządowców, organizacje senioralne i młodzieżowe  organizacje proekologiczne, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe. Szczególnie przedstawicieli Rad Dzielnic, piknik może być dobra okazja do poznania się i wymiany doświadczeń w pracy społecznej i samorządowej.

Cebulę kwiatowe można też wykupić i zostaną przekazane młodzieży dokonując wpłaty na konto PKO BP 51 1020 2528 0000 0802 0461 2554 z dopiskiem „krokus”.

Na piknik przynosimy narzędzia do sadzenia cebul kwiatowych.