Czas na podsumowanie Charytatywnego Pikniku Rodzinnego "Święto Pieczonego Kartofla". Pomimo wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych, gości i wolontariuszy nie zabrakło. Występy artystyczne młodzieży z SP nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w śląskim repertuarze, zostały przyjęte gromkimi brawami, podobnie jak pozostałych artystów z kapeli Kosztowioki i Śląskiej Ferajny, którzy porwali do śpiewu liczne grono przedstawicieli Mysłowickiej Rady Seniorów oraz pozostałych uczestników pikniku. W tym czasie dzieci, dzięki firmie Damar pod osłoną namiotu, mogły tworzyć swoje obrazy na podstawionym "złomku." Jak zawsze mogliśmy liczyć na Panią radną Bernadetę, która i tym razem wsparła charytatywny cel pikniku, wykupując cebulki krokusów, sądząc je wspólnie z wolontariuszami. Dołączyła do nas Pani wiceprezydent.

Milusińscy i nie tylko mogli zapoznać się z wyposażeniem wozów straży pożarnej i strażników miejskich w trakcie opowieści o bezpiecznym zachowaniu na drodze i podczas rozpalania ogniska. Bezcenne były uśmiechy dzieciaków, kiedy ich buzię zdobiły różne zwierzątka, dzięki Oliwii i Wiktorii dzielnie wspieranych przez Marcela i Konrada.

Kolejki przed stanowiskiem Restauracji Domowa K&P i zasłyszane rozmowy zadowolonych konsumentów, potwierdziły, że zaangażowanie tej wspierającej projekt restauracji, to strzał w dziesiątkę. Pamiętajcie, że równie dobre chrupiące placki czy śląski szałot i brat kartofle, znajdziecie w siedzibie na ul.Mikolowskiej 7a.

Kolejny raz o wystrój sceny bezinteresownie zadbała kwiaciarnia "Marzenie" , a ZRUE wykonał paleniska pod rozpalone ogniska.

Panowie korzystający z naszej pomocy, w strugach deszczu, rozstawiali namioty, by na zakończenie pikniku je złożyć i załadować.

Współpraca z ZOOM, to czysta przyjemność. Pod okiem Pani Edyty przygotowano stanowiska do zasadzenia krokusów, które jeszcze można wykupić i przekazać wolontariuszom w nadchodzącym tygodniu. Przygotowano teren do pikniku zabezpieczono drewno i transport. Dyrekcje MOSiR-u i MOK-u przychylnie odnosząc się do projektu, zabezpieczyły scenę i nagłośnienie. Zabudowano skrzynkę rozdzielczą, o którą zabiegamy ok. 4 lata. Wszystko to zaś mogło zadziałać dzięki przychylności Pana Dyrektora kancelarii prezydenta za zgodą Prezydenta Miasta Mysłowice.

Na koniec dziękuję tym wszystkim bezimienny wspierającym nas osobom oraz wolontariuszom z ZSP nr 1 i SP nr 3 , którym w tak trudnych warunkach udało się zebrać 439,98 zł; 0,25 USD; 20 euro centów.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w pomoc poprzez zabawę osobom najuboższym.

Zapraszam do dalszej współpracy i włączenie się do zbierania środków na zapewnienie zimowych posiłków regeneracyjnych dla najuboższych i bezdomnych.

PKO BP 51 1020 2528 0000 0802 0461 2554.

Piotr Olszowski

One thought on “Święto Pieczonego Kartofla – podsumowanie

  1. Pingback: Święto pieczonego kartofla - Nasze Mysłowice

Comments are closed.