Dzięki wolontariuszom z mysłowickich Szkół Podstawowych nr 3 i 4 oraz Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 1, przedstawicielce mieszkańców Pani Małgorzacie z wnukiem, w sumie ok 60-ciu  osobom oraz głównemu darczyńcy cebulek kwiatowych marketowi Auchan Mysłowice, kwiaciarni Ewy Giemzy  oraz Ogrodnictwu Herok  przygotowującemu cebulki i trawnik do sadzenia, udało się zasadzić na Pl. Św. Jana Pawła II ok. 2000 szt. cebulek zamiast planowanych 1000 szt,  już w trakcie sadzenia przedstawiciele Auchanu Mysłowice ze względu na licznie przybyłych wolontariuszy dostarczyli kolejne 900 szt cebulek, zaś kwiaciarnia Ewy Gimzy przekazała 100 szt.

Wiosna pokaże owoce dzisiejszej pracy wolontariuszy. W ten sposób młodzież upamiętniła 100 lecie Odzyskania Niepodległości i 150 lecie Dekanatu Mysłowickiego tworząc polanę pamięci i wdzięczności naszym przodkom.

Nie udało się niestety zebrać środków finansowych na działalność charytatywną stowarzyszenia ukierunkowaną na pomoc osobom potrzebującym. Pocieszający jest jednak fakt, że społeczność szkolna chętnie włącza się w wydarzenia charytatywne, a nauczyciele potrafią zaszczepić w młodzieży empatię i ducha wolontariatu.

Z całego serca dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Relacja w Teleexpressie

Całość materiał dostępna jest tutaj

 

Relacja na antenie Radia Katowice

One thought on “Relacja ze wspólnego sadzenia krokusów

  1. Pingback: Święto pieczonego kartofla - Nasze Mysłowice

Comments are closed.