Projekt Pomoc u Piotra to tworzenie stacjonarnego miejsca, w którym osoby zagrożone wykluczeniem społecznym w tym starsze, niepełnosprawne i bezdomne uzyskają pomoc.

Pomoc nie tylko w postaci posiłku, ale również czekających na nie ubrań w szafie Piotra, w której znajdą czyste ubrania dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Pomoc w załatwieniu spraw urzędowych oraz pomoc w znalezieniu pracy również dorywczej. Można będzie porozmawiać o swoich problemach i wspólnie zastanowić się nad ich rozwiązaniem.

Trwają rozmowy z pracownikami Urzędu Miasta w sprawie współpracy w realizacji projektu, zwrócimy się również do mysłowickich i nie tylko przedsiębiorców o pozyskanie wsparcia finansowego i rzeczowego.

W realizację projektu chcemy zaangażować osoby bezdomne, które czynnie wspierali dotychczasowe projekty stowarzyszenia.

Wszystkich bez względu na poglądy polityczne i światopogląd chcących pomóc w realizacji zapraszamy do współpracy. Niech dzielenie się dobrem łączy w zapobieganiu wykluczeniu społecznemu.

Wydarzenia związane z projektem

Aktualności Pomoc u Piotra Projekty

Otwarcie Szafy u Piotra sezon jesienno-zimowy 2023/2024

Otwarcie Szafy u Piotra sezon jesienno-zimowy 2023/2024 W związku z licznymi zapytaniami informujemy o otwarciu  "Szafy u Piotra" z odzieżą jesienno-zimową.  W dniach od 23 do 30 października w godz. od 11:00 do 17:00 przyjmujemy ubrania, natomiast od 6 do 13  listopada  zapraszamy zainteresowanych do ich nieodpłatnego odbioru w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Mikołowskiej 4a, IIIp., pok.308. ( OSK KAMA ). Kontakt pod nr tel. +48726655420 lub +48322226093 Przypominamy obowiązujące  zasady dotyczące przekazywanych ubrań:   Przyjmujemy tylko odzież jesienno-zimową  ze względu na brak miejsca do przechowywania.  Odzież powinna być wyprana, gotowa do założenia, niesprana, poplamiona i uszkodzona, każdorazowo  weryfikacja jej stanu nastąpi przy przyjmowaniu odzieży do...
Czytaj więcej
Aktualności Nasze osiągnięcia Pomoc u Piotra

Otwarcie „Szafy u Piotra” sezon jesień-zima 2022/2023

Otwarcie "Szafy u Piotra" sezon jesień-zima 2022/2023 Szanowni Państwo !!W związku z kierowanymi do stowarzyszenia pytaniami o możliwość przekazania odzieży dla potrzebujących informujemy, że ruszamy od 18 listopada w siedzibie stowarzyszenia od godz.11:00 do 16:00 z przyjmowaniem od darczyńców odzieży jesienno-zimowej i kocy. Prosimy o przekazywanie odzieży i kocy czystych w dobrym stanie. Stan przekazywanych darów będzie weryfikowany w obecności darczyńcy, tak aby nie było wątpliwości czy są w stanie możliwym do przekazania potrzebującym. Koce w gorszym stanie przekazane zostaną schronisku dla zwierząt. Zapraszamy od 18 darczyńców a od 22 listopada potrzebujących.
Czytaj więcej
Aktualności Nasze osiągnięcia Pomoc u Piotra

Podsumowanie „Szafa u Piotra” z  odzieżą pochodząca z odzysku  jesienno-zimową sezon 2021/2022.

Podsumowanie "Szafa u Piotra" z  odzieżą pochodząca z odzysku  jesienno-zimową sezon 2021/2022. Zgodnie z zapowiedzią 15 grudnia "Szafa u Piotra " zakończyła wydawanie odzieży na sezon jesienno-zimowy 2021/2022. Od 19 listopada do 15 grudnia przyjęliśmy i wydaliśmy 650 kg odzieży jesienno zimowej i 80 kg bielizny domowej,stołowej i pościelowej oraz 30 par butów. Wszystko znalazło nowych właścicieli, w tym osoby samotne i rodziny w trudnej sytuacji materialnej, osoby bezdomne korzystające z noclegowni dla bezdomnych mężczyzn przy MOPS w Mysłowicach, przebywające w przestrzeni publicznej za pośrednictwem Straży Miejskiej, którym przekazano ciepłe kurtki. Szafa u Piotra oczywiście dalej prowadzi swoją działalność jednak...
Czytaj więcej
Aktualności Nasze osiągnięcia Pomoc u Piotra

Już dziś otwarcie „Szafy u Piotra”

Już dziś otwarcie "Szafy u Piotra" Już dziś, 19 listopada o godz. 11:00  otwarcie "Szafy u Piotra" z jesienno - zimowymi ubraniami dla Panów. Ubiory dla Panów można będzie znaleźć w szafie do 26 listopada. Kolejne otwarcie szafy od 29 listopada to ubrania dla Pań, po których przyjdzie czas na wystawienie ubrań dziecięco-młodzieżowych. Podział jest konieczny w związku z problemami lokalowymi stowarzyszenia. Zapraszamy od pn. do pt w godz 11:00 do 17:00 Mikołowska 4a pok.308tel. +48726655420
Czytaj więcej
Aktualności Nasze osiągnięcia Pomoc u Piotra

TVS News informuje o otwarciu „Szafy u Piotra”

TVS News informuje o otwarciu "Szafy u Piotra" Link do artykułu znajdziesz tutaj
Czytaj więcej
Aktualności Nasze osiągnięcia Pomoc u Piotra

Otwarcie „Szafy u Piotra”

Otwarcie "Szafy u Piotra" Tradycyjnie jesień oraz wiosna to sezonowe otwarcie "Szafy u Piotra".  Znajdziecie w niej  ubrania od juniora do seniora, damskie  i męskie. Wszystko dzięki naszym hojnym ofiarodawcom. Odzież nadaje się do natychmiastowego założenia. Ponadto posiadamy zasłony i firany oraz  pościel. Zapraszamy!
Czytaj więcej
Aktualności Nasze osiągnięcia Pomoc u Piotra Swap Party – Jesienne Wietrzenie Szafy

Wiosenne wietrzenie szafy

Wiosenne wietrzenie szafy chociaż na mniejsza skalę rozpoczniemy 15 marca i potrwa do 26 marca w OSK KAMA - Nauka Jazdy. Ubrania tylko wyprane w dobrym stanie oraz buty na sezon wiosna/lato 2021 dostarczamy do piątku 12 marca w godz pracy ośrodka ul. Mikołowska 4a, III piętro pok. 308.
Czytaj więcej
Aktualności Nasze osiągnięcia Pomoc u Piotra Projekty

Pomoc u Piotra

Już 3 sierpnia o godz.17:00 rusza druga edycja projektu "Gorąca Miska Zupy" w ramach Pomocy u Piotra. Dzięki gościnności właścicieli Restauracji Domowa K&P, a zarazem fundatorów posiłku i Piekarni Kucz, która na deser funduje śląski kołocz.
Czytaj więcej
Aktualności Pomoc u Piotra Projekty

Pomoc u Piotra

Projekt Pomoc u Piotra to tworzenie stacjonarnego miejsca, w którym osoby zagrożone wykluczeniem społecznym w tym starsze, niepełnosprawne i bezdomne uzyskają pomoc. Pomoc nie tylko w postaci posiłku, ale również czekających na nie ubrań w szafie Piotra, w której znajdą czyste ubrania dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Pomoc w załatwieniu spraw urzędowych oraz pomoc w znalezieniu pracy również dorywczej. Można będzie porozmawiać o swoich problemach i wspólnie zastanowić się nad ich rozwiązaniem.
Czytaj więcej