"Eko Śniadanie na Polanie" wzbudziło zainteresowanie mieszkańców, a słoneczna pogoda zmotywowała ich do udziału w rodzinnym pikniku. Udało się zrealizować zamierzone cele propagujące zachowania proekologiczne i zdrowotne, integrujące mieszkańców, propagujące wolontariat.

Odwiedził nas Prezydent Miasta Mysłowice, z życzliwością wspierał wolontariuszy ks. proboszcz Rafał Ryszka oraz pierwszy zastępca prezydenta miasta, szefowie ZOMM i MOSiR.

Zaproponowane warsztaty ogrodnicze czy quizy i zawody w segregacji śmieci cieszyły się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród młodszych uczestników pikniku. Starsi spędzili aktywne przedpołudnie na poznawaniu techniki nordic walking i urządzeń zewnętrznej siłowni, po czym delektowali się śniadaniem tradycyjnym lub wegańskim. Rowerowe Mysłowice i stanowisko straży miejskiej, oblegli cykliści, którzy po przygotowaniu kukły Marzanny w peletonie wyjechali do Parku Słupna by definitywnie pożegnać zimę. Warsztaty savoir-vivre głównie przyciągnęły uwagę dzieci, choć przydałyby się dorosłym- po rannym przeglądzie placu oczyszczonego w piątek, okazało się, że jest pełen psich odchodów, które służby ZOMM-u ponownie w pośpiech sprzątały. 18 wolontariuszy z mysłowickich szkół kwestowało na rzecz śniadania i paczek świątecznych dla potrzebujących i bezdomnych, a pensjonariusze mysłowickiej noclegowni przygotowali i zlikwidowali stanowiska wystawiennicze.

Piknik pozwolił nawiązać współpracę między mysłowickim społecznikami, którzy stawiają na działanie, a nie politykowanie, co niestety jest trudne do zrozumienia dla niektórych grup.

Zapraszamy na Charytatywny Jarmark Wielkanocny w tym samym miejscu 13 i 14 kwietnia - do zobaczenia.

Charytatywny Jarmark Wielkanocny

"Eko Śniadanie na Polanie" spotkało się z aprobatą mieszkańców i Prezydenta Miasta Mysłowice, który w wywiadzie zadeklarował kontynuację projektu integrującego mieszkańców i propagującego wolontariat.

Jednym z celów pikniku było zebranie środków na śniadanie świąteczne dla ok. 150 osób i paczek dla ok. 200 osób, udało się zebrać środki w wysokości 576,63 zł przy kosztach związanych z organizacją pikniku 310 zł pozostało na organizację śniadania wielkanocnego i zakup paczek 266,63 zł

Dziękujemy

Darowiznę można też przekazać przelewem na konto

PKO BP 51 1020 2528 0000 0802 0461 2554

Zebrano również 48,6 kg nakrętek, które przekazano obecnej na pikniku z rodzicami Alicji zbierającej na pokrycie kosztów turnusu rehabilitacyjnego, nakrętki można nadal dostarczać do OSK KAMA - Nauka Jazdy, potrzebne jest ok. 8 ton nakrętek na opłacenie rehabilitacji.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i okazane serce, zachęcamy do wsparcia charytatywnej działalności stowarzyszenia w ramach wolontariatu i przekazywanie darowizn oraz darów rzeczowych przeznaczonych do licytacji na naszym Charytatywnym Allegro

Pisali o nas

One thought on “Eko Śniadanie Na Polanie – Podsumowanie

  1. Pingback: Święto pieczonego kartofla - Nasze Mysłowice

Comments are closed.