Podsumowanie – IV Święta Pieczonego Kartofla

Szanowni Państwo!
Podczas IV Święta Pieczonego Kartofla w  dwóch etapach posadziliśmy 1000 cebul krokusów na Pl. Św. Jana Pawła II i sto jeden bylin oraz  jedno drzewo na utworzonym rodzinnym skwerze w Parku Bończyk, a betonowe podstawy bramy zostały obsadzone pięciornikiem krzewiastym w celu ich osłonięcia i poprawy estetyki tego miejsca. Cel w  ramach działań wspomagających rozwój wspólnot lokalnych, utrwalania pamięci historycznej oraz propagowania wolontariatu i zachowań proekologicznych pikniku został osiągnięty. W zakresie pomocy społecznej  nadal trwa aukcja charytatywna w portalu Allegro, wystawione przedmioty można oglądać w siedzibie stowarzyszenia od poniedziałku do piątku w godz. od 11:00 do 17:00.

Można też nie wychodząc z domu wesprzeć młodzież w osiągnięciu celu w zakresie pomocy społecznej – zebrane środki pozwolą na  przygotowanie pomocy w sezonie  jesienno-zimowym dla  schorowanych, samotnych seniorów, rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz pozostających w kryzysie bezdomności w przestrzeni publicznej, wykupując posadzone przez nią cebulki w kwocie 0,75 zł za sztukę,  dokonując wpłaty na konto 51 1020 2528 0000 0802 0461 2554 lub w siedzibie stowarzyszenia. 

W prawdziwie rodzinnej atmosferze przebiegała praca i zabawa, a po pracy uczestnicy mogli posmakować szałotu śląskiego i wusztu, którymi nie pogardziła nawet roztańczona i rozśpiewana młodzież szkolna, nie brakowało też słodkości w postaci waty cukrowej, wymodelowane balony rozchodziły się jak świeże bułeczki, a młode wizażystki pod czujnym okiem Pani Marty nie nadążały z malowaniem uśmiechniętych buzi . Podczas Pikniku mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z ewentualnym umiejscowieniem Tężni Solnej na którą od 28 października mogą zagłosować w MBO Dziękuję za  zaangażowanie  mieszkańców, których praca spotykała się z uznaniem odwiedzających nas nie tylko mieszkańców dzielnicy. Całe wydarzenie zainicjowane przez stowarzyszenie w związku z brakiem środków w budżecie miasta  sfinansowali sami  mieszkańcy.

Stowarzyszenie zwróci się do Wydziału branżowego Urzędu Miasta o objęcie terenu rodzinnego skweru,  bramy, Dębu Papieskiego i polany pamięci na Pl. Św. Jana Pawła II  harmonogramem utrzymania zieleń miejskiej.

Dziękujmy za  wszelką pomoc w realizacji projektu.


Podziękowania