Zakończenie projektu " GORĄCA MISKA ZUPY" na mysłowickim Rynku to nie tylko Tłusty Czwartek, w który do posiłku częstowano tradycyjnym kreplem i kawą, ale też sobota z pizzą oprócz zupy i niedziela, w którą Pani Agnieszka częstowała na deser kołoczkiem.

Był to czas na podsumowanie i wymianę opinii o projekcie, planowanie kontynuacji w nieco zmienionej formie. Dzięki wsparciu, przede wszystkim mieszkańców Mysłowic, ale również osób zamieszkujących w Rzeszowie, Sosnowcu , Imieline i Katowicach, instytucji miejskich, przedsiębiorców i Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela oraz wolontariuszy, stowarzyszeniu udało się zakupić i wydać potrzebującym 1260 porcji posiłków przygotowanych przez Bistro Szarotka za kwotę 5160 zł, z czego wpłaty darczyńców wyniosły 3395 zł, pozostała kwota czyli 1765 zł to środki stowarzyszenia. Bezpłatne posiłki przekazały na potrzeby projektu Restauracje Carmelowa 400 porcji za kwotę 1600 zł, Restauracja Domowa K&P 380 porcji za kwotę 1520 zł. Łącznie wydano 2070 porcji za kwotę 8280 zł. Pączki i kawa zakupione przez stowarzyszenie, jabłka ofiarowane przez Beatę, ofiarowana pizza przez Pizza Basta czy świeżutkie drożdżówki ofiarowane przez Panią Agnieszkę to kolejne 530 zł zatem łączny koszt projektu zamknął się w kwocie ok. 8810 zł.

Z projektu skorzystało ok. 150 osób korzystając z posiłków na miejscu i wydawanych do domu oraz noclegowni. Poznając życiorysy osób biorących udział w projekcie, na ich prośbę udało się pomóc w znalezieniu pracy dwóm z nich, co stanowi wartość dodatnią podobnie, jak wsparcie mieszkańców dla tego obywatelskiego projektu poprzez udział w różnych formach wolontariatu, cieszy zwłaszcza zaangażowanie społeczności szkolnej, mimo trwających w tym czasie ferii zimowych.

Taką formę pomoc docenili też mieszkańcy Mysłowic, okolicznych miast regionu i Podkarpacia. To dzięki Waszej ofiarności, Szanowni Państwo, zainicjowany przez Stowarzyszenie projekt mógł być zrealizowany zgodnie z zapowiedzią daną w dniu jego rozpoczęcia.

Zakończenie tegorocznego projektu nie oznacza zostawienie potrzebujących samych z ich trudną sytuacją. Cały czas Stowarzyszenie szuka formy realizacji pomocy, która mogła by trwać cały rok. Zaprosiłem osoby wymagające wsparcia na Śniadanie Wielkanocne realizowane po raz trzeci dzięki uprzejmości Anety i Macieja Sikorów w Restauracji Szyb Bończyk w niedzielę Wielkanocną.

Dziękując za wszelkie wsparcie, zapraszam na mszę świętą w dniu 13 kwietnia na zakończenie pierwszego dnia Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego, którego jednym z celów jest organizacja Śniadania Wielkanocnego dla samotnych i potrzebujących mieszkańców Mysłowic, w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku o godz. 18 ofiarowaną za osoby bezdomne i samotne o poprawę ich losu oraz za pomyślność darczyńców i wolontariuszy niosących im pomoc.

Dziękuję za wszelkie okazane wsparcie wszystkim, którzy swoją pracą, finansowo i dobrym słowem pomogli zrealizować projekt i zapraszam do współpracy przy kolejnym projekcie stowarzyszenia pn. "EKO ŚNIADANIE na POLANIE"

Przeczytaj o Eko Śniadanie Na Polanie

Pisali i mówili o nas

Jeden dzień z realizacji projektu „Gorąca Miska Zupy”