Pierwszy dzień projektu Gorąca Miska Zupy

Pierwszy dzień projektu "GORĄCA MISKA ZUPY" za nami! Spotkaliśmy się z wieloma wyrazami sympatii, ale też  dostaliśmy kilka  wskazówek dotyczących organizacji projektu od osób, dla których jest  dedykowany, zamieszczonych, np. w felietonie Polskiego Radia Katowice, na  antenie TVP 3 oraz lokalnych mediów.

Bez wsparcia darczyńców, współpracy z właścicielami "Bistro Szarotka" i Urzędu Miasta w utworzeniu stanowiska do wydawania posiłku, miejskimi jednostkami: MOSiR-em, MOK-iem, Noclegownią dla mężczyzn, Strażą Miejską i MZOM, projekt byłby trudny do zrealizowania.

Wszystkim serdecznie dziękuję. Jednak, największą radość sprawiło, pojawienie się osób,  do których skierowaliśmy zaproszenie. Dziś, nie tylko mogli spożyć gorąca miskę zupy,  ale również porozmawiać o swoich problemach i spędzić czas w gronie pozytywnie nastawionych ludzi,  bo jak jeden z gości stwierdził: o godz 8:00, po opuszczeniu noclegowni trudno zagospodarować cały dzień,  szczególnie w tak trudnych warunkach pogodowych.

Przybyli goście  zostali zaproszeni na piątek,  18 stycznia,  by ponownie zasiąść przy wspólnym stole nad miską  gorącej zupy i podzielić się swoimi zmartwieniami.

Ponownie apeluję  o zgłaszanie się wolontariuszy, którzy pomogą przy wydawaniu posiłków i dostarczaniu zup do domów osób schorowanych, które nie mogą zasiąść z nami do stołu i wyrażą chęć otrzymania posiłku. Takie osoby można zgłaszać pod poniżej podanym numerem telefonu lub na adres e- mail.

Datki na  realizację projektu prosimy wpłacać na konto

PKO BP 51 1020 2528 0000 0802 0461 2554

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Piotr Olszowski

tel. 606 198 906

adres e- mail: biuro@naszemyslowice.pl


Relacje radia Eska z pierwszego dnia projektu można znaleźć tutaj


Relacja itvm znajduje się tutaj


 

One thought on “Pierwszy dzień projektu Gorąca Miska Zupy

  1. Pingback: Gorąca Miska Zupy Podsumowanie - Nasze Mysłowice

Comments are closed.