Wiosenne wietrzenie szafy

Wiosenne wietrzenie szafy chociaż na mniejsza skalę rozpoczniemy 15 marca i potrwa do 26 marca w OSK KAMA - Nauka Jazdy.

Ubrania tylko wyprane w dobrym stanie oraz buty na sezon wiosna/lato 2021 dostarczamy do piątku 12 marca w godz pracy ośrodka ul. Mikołowska 4a, III piętro pok. 308.

Kolejny raz dowiedzieliśmy się ze lokalu w który moglibyśmy rozdawać darmowe ubrania czy produkty żywnościowe niestety nie ma w zasobach Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach, szkoda bo nie musielibyśmy zachwycać się sklepami socjalnymi w innych miastach, a mieć własny darmowy.

No cóż Swap Party, po naszemu Szmateks Party, to kontynuacja pierwszej edycji z 2019 r. Która odbyła się w Mysłowicach w listopadzie na pasaż nieistniejącego już marketu Auchan.

Przedsięwzięcie wymiany ubrań i nie tylko, można przyjść po ubrania nie przynosząc nic na wymianę "Szmateks Party" zorganizowano, aby pokazać, że można i warto dać ubraniom nowe życie. Pozbywanie się ubrań w dobrym stanie nie idzie w parze z ekologicznym podejście, na którym między innymi opiera się zamiana.

Wydarzenie w ramach działań związanych z projektem "Szafy u Piotra", który ma promować bycie eko, jednocześnie pomagając mieszkańcom. Stowarzyszenie promować je będzie hasztagiem #SzafauPiotra. Chodzi o zachęcenie do organizacji osiedlowych wymian, wietrzenia szaf, wyprzedaży garażowych, przerabiania ubrań i nadawania im „drugiego życia”, by nie wyrzucać starych ubrań i nie kupować w kółko nowych.

Zdjęcia oznaczone hasztagiem akcji, które powstaną w duchu „Żyj zgodnie z naturą ” będą pokazywane na stronie stowarzyszenia.

Zgłoszenia można przesyłać drogą e-mail
biuro@naszemyslowice.pl lub tel +48726655420