Piknik Rodzinny ( Święto Ziemniaka) SP nr 13

Stanowisko objęte wsparciem stowarzyszenia z pieczonymi, faszerowanymi ziemniaczkami, grillowaną kiełbaską oraz domowymi wypiekami przygotowanymi przez zaangażowanych rodziców, gdzie popcorn i modelowane balony były atrakcyjnym dodatkiem przygotowanym przez stowarzyszenie, a także zaproszonymi przez stowarzyszenie służbami mundurowymi podczas „Pikniku Rodzinnego” w Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Brzęczkowicach, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Podczas edukacji drogowej z zastosowaniem auto chodzika przeprowadzonej przez Straż Miejską, w ramach projektu „Widzieć i być widzianym” stowarzyszenie rozdało przekazane przez WORD Katowice odblaski fluorescencyjne. Funkcjonariusze Policji zaprezentowali radiowóz i opowiedzieli o swojej pracy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Junacy z OSP Dziećkowice zaprezentowali wóz bojowy i z wielkim zaangażowanie odpowiadali na pytani dzieci, a także opowiedzieli o zagrożeniach p-poż. oraz wypadkach, wynikających z niebezpiecznych zachowań na drogach. Dodatkowo na loterie fantową zostały przekazane dwa czujniki dymu i czadu, a także można było posłuchać o niebezpieczeństwach związanych z dwutlenkiem węgla.

Dziękujemy służbom mundurowym za poświęcony czas i chęci, dzięki temu pomimo braku pogody dzieciaki mogły cieszyć się dodatkowymi atrakcjami pikniku😊