Charytatywna zbiórka produktów do paczek świątecznych – stan na dzień 10 grudnia

Kochani! To już finisz zbiórki środków finansowych na konto PKO BP 51 1020 2528 0000 0802 0461 2554 oraz artykułów do paczek świątecznych. Wolontariusze do 10 grudnia zgłosili osoby, które objęte zostaną pomocą włączając w nie pensjonariuszy noclegowni dla bezdomnych mężczyzn działającej  przy MOPS w Mysłowicach oraz osoby w kryzysie bezdomności przebywające w przestrzeni publicznej.

Na chwilę obecną powinniśmy zabezpieczyć produkty do  120 paczek dla dorosłych i 40 dla dzieci, obiady świąteczne dwudaniowe dla samotnych seniorów i rodzin w trudnej sytuacji ekonomicznej tylko w dni świąteczne 110 szt. i ok 60 litrów zupy. Po przeprowadzonym rozeznaniu przez patrole Straży Miejskiej i stowarzyszenie, zupy zostaną dostarczane już w nadchodzącym tygodniu w mroźne wieczory do siedlisk osób bezdomnych przebywających w przestrzeni publicznej, a obiady dwudaniowe dwa razy w tygodniu począwszy od świąt do domów seniorów i rodzin w trudnej sytuacji materialnej, w zależności od zebranych środków. Do 10 grudnia na konto  przekazano datki w łącznej wysokości 3855 zł i 123 zł podczas biesiady barbórkowe seniorów,  środki zebrane w zbiórce rzeczowej zaczniemy po zważeniu odbierać z punktów zbiórki 16 i 17  grudnia.

Zgodnie z naszym  zwyczajem o ilości zebranych środków poinformujemy na stronie. W chwili obecnej trwają negocjacje dotyczące cen obiadów i zup, które niestety wzrosły od 30% do 40 %  i wahają się od 18  do 20 zł obiad dwudaniowy, 8  do 9 zł zupa z pieczywem oraz opakowaniami.  Jesteśmy dobrej myśli i prosimy pomimo wielu braków i galopujących cen, wesprzyjcie w ostatnim tygodniu zbiórkę. Niech dzisiejsza Ewangelia wg św. Łukasza  3,10-18 …” Kto ma dwie suknie, niech jedną da temu, który nie ma, a kto ma żywność, niech tak samo czyni»….” będzie dla Nas mobilizująca na ostatniej prostej do wywołania uśmiechu na twarzach potrzebujących i wzmocni ich wiary w drugiego człowieka.

Proszę o zgłaszanie się wolontariuszy do przygotowania paczek od 17 do 18 grudnia i kontakt zgłaszających odbiorców paczek i obiadów w celu ustalenia ich odbioru i zasad przekazania do korzystających z pomocy. 

Lista punktów prowadzących zbiórkę:

NazwaDzielnicaMapa
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w MysłowicachMorgiPokaż lokalizację
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w MysłowicachJanów MiejskiPokaż lokalizację
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha KorfantegoBończykPokaż lokalizację
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w MysłowicachBrzęczkowicePokaż lokalizację
Niepubliczne Przedszkole „Akademia Małego Odkrywcy”BończykPokaż lokalizację
Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. MiarkiBrzezinkaPokaż lokalizację
Przedszkole nr 9 MysłowiceJanów MiejskiPokaż lokalizację
Szkoła Podstawowa nr 1 w MysłowicachCentrumPokaż lokalizację
Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jerzego ChromikaKosztowyPokaż lokalizację
OSK KAMA – Nauka JazdyCentrumPokaż lokalizację
Cukiernia Piekarnia MaciuśBończykPokaż lokalizację
Kosmetyka Koliber MysłowiceCentrumPokaż lokalizację
Przedszkole IntegracyjneSłupnaPokaż lokalizację
Przedszkole nr 10 MysłowiceKosztowyPokaż lokalizację
Szkoła Podstawowa SportowaPiasekPokaż lokalizację
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w MysłowicachĆmokPokaż lokalizację