Zbiórka Wielkanocna 2022

Szanowni Państwo, 
trwająca wojna w Ukrainie, pomoc uchodźcom i walczącym z agresorem pozostałym mieszkańcom  Ukrainy, w którą Stowarzyszenie aktywnie się włącza  organizując  zbiórki darów, transporty  humanitarne do granicy z darami i zabierając z punktów granicznych dzieci i kobiety do punktu recepcyjnego w Katowicach oraz pomagając  w znalezieniu im dachu nad głową i pracy oraz zapewniając wyżywienie podczas transportu i w pierwszych dniach pobytu.

Wszystko to może się dziać dzięki empatii mieszkańców Mysłowic i okolicznych miast  aglomeracji śląskiej, do których dołączyli mieszkańcy Hiszpanii i Francji oraz przedsiębiorcy. Pomoc ta niesiona z potrzeby serca nie może jednak  przesłonić nam potrzeb osób potrzebujących wsparcia – seniorów, dzieci, niepełnosprawnych, rodzin w trudnej sytuacji materialnej i osób pozostających w kryzysie bezdomności żyjących obok Nas, których od lat wspieramy.  

Święta to szczególny czas w którym pamiętamy o potrzebujących, widząc Państwa zaangażowanie w pomoc Ukrainie i uciekającym przed wojną jej Obywateli, apelujemy: nie zapomnijmy w tym szczególnym czasie o potrzebujących, naszych sąsiadach i bezdomnych żyjących w przestrzeni publicznej obok nas. Jak zwykle będziemy przygotowywać paczki i świąteczny posiłek.

Wpłaty na opłacenie posiłków i paczek z wędlinami można dokonywać na konto PKO BP 51 1020 2528 0000 0802 0461 2554 z dopiskiem „Święta” natomiast lokalizację punktów przyjmujących dary przedstawimy po ich zgłoszeniu się do udziału w zbiórce świątecznej. 

Zbiórkę przeprowadzimy od 28.03.2022 do 11.04.20.2022 r. natomiast  wolontariuszy i koła wolontariatu w placówkach oświatowych prosimy o zgłaszanie się do pomocy przy zbiórce do 28.03.2022 r. zaś zgłaszanie osób wymagających wsparcia do 25 marca na e-mail biuro@naszemyslowice.pl

Prosimy szkolne koła wolontariatów o przygotowanie kartek świątecznych do paczek. Przyjmujemy wszystkie produkty z długim terminem ważności nie wymagające przechowywania w lodówce. Tradycyjne wędliny świąteczne zakupi stowarzyszenie. W zależności od posiadanych środków finansowych, posiłki świąteczne dostarczane będą  do domu osób starszych. Prosimy o zgłaszanie się osób, w ramach wolontariatu, które mogłyby rozwozić posiłki.

Zalecane produkty do paczek to między innymi:

  • konserwy wszelkiego rodzaju,
  • produkty sypkie: cukier, mąka, kasze, makarony,
  • oleje roślinne,
  • przyprawy,dżemy i inne przetwory owocowe z uwzględnieniem tych dla dzieci,
  • herbata,
  • kawa,
  • słodycze wszelkiego rodzaju : czekolady, kruche ciastka, batony, cukierki, zajączki i jajka świąteczne – szczególnie do paczek dla dzieci, oczywiście w zależności od pozyskanych słodyczy również dla seniorów, natomiast pozostałe słodycze trafią do wszystkich bez względu na wiek,
  • soki owocowe,
  • mleko,
  • chemia gospodarcza: wszelkiego rodzaju płyny i proszki potrzebne do sprzątania i prania.

Dowodem miłości są czyny. Tam, gdzie jest miłość, czyni się wielkie rzeczy. 

Papież Grzegorz Wielki


Za wszelkie wsparcie z serca dziękuję!

Niech nasze czyny świadczą o naszej miłości do drugiego człowieka, zwłaszcza tego najuboższego. Pomagajmy, nie oceniajmy