Zaproszenie do Wielkiej Zbiórki Produktów Spożywczych w Strefie Życia Katowice sieci Auchan

Tradycyjnie jak co roku mysłowickie stowarzyszenie przygotowuje świąteczne paczki dla osób potrzebujących. Do 22 października w sklepach Auchan trwa zbiórka żywności.

To co uda się zebrać powinno wystarczyć na cały okres jesienno-zimowy.

Chcielibyśmy żebyście Państwo przekazywali żywność o długim terminie ważności, produkty sypkie, ale też prosimy pod kątem świąt żeby tam znalazły się jakieś słodycze. Ponieważ każdego roku na święta prawie 40 paczek idzie tylko dla dzieci, no i te dzieci wolą jednak słodycze, a nie cukier, czy mąki. Natomiast osoby starsze tez chętnie zjedzą czekoladę – powiedział nam prezes mysłowickiego stowarzyszenia Piotr Olszowski.

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice chce przygotować paczki dla 150 osób.

Wszyscy przeliczamy nasze portfele, natomiast nie może to spowodować, że zapomnimy o tych najuboższych. Jest nam wszystkim ciężko, ale jednak pamiętajmy o tych, którzy sami sobie nie poradzą, o starszych osobach, które nie będą miały dodatkowych dochodów, nie wyjadą do sklepów. Nie zamykajmy serc na te potrzeby najuboższych – dodaje Piotr Olszowski.

Zbiórka żywności na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice odbywać się będzie również w mysłowickich szkołach.

Autor: Eska Śląsk. Artykuł jest dostępny tutaj