Zapraszamy na IV Święto Pieczonego Kartofla – Rodzinny Piknik Charytatywno-Ekologiczny

Polana na placu św. Jana Pawła II na Bończyku zostanie obsadzona tysiącem krokusów. To kolejna kwietna inicjatywa Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice.

Tradycja sadzenia krokusów na skwerze przy kościele w dzielnicy Bończyk na już kilka lat. Co roku SIL Nasze Mysłowice zaprasza do przedsięwzięcia mieszkańców, wolontariuszy i uczniów szkół. Efekty tych prac można podziwiać każdej wiosny, kiedy na łące pojawiają się żółte i fioletowo-niebieskie zwiastuny tej pory roku Skwer jest obsadzany krokusami w barwach Śląska z okazji rocznic przypadających w danym roku. Tym razem akcja także symbolicznie nawiązuje do wydarzeń sprzed lat.

W tym roku planujemy dosadzić 1000 sztuk krokusów w 100. rocznicę utworzenia Policji Województwa Śląskiego i przyłączenia części Górnego Śląska do Polski oraz 100. rocznicę utworzenia przez Stolicę Apostolską administratury apostolskiej (1922) , a potem diecezji śląskiej vel katowickiej (1925) – wyjaśnia Piotr Olszowski, prezes stowarzyszenia.

Wspólne sadzenie krokusów odbędzie się 20 października (termin może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne). Do udziału stowarzyszenie zaprasza szkolne koła wolontariatu. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 606 198 906 do 17 października.

Autor: ctmyslowice.pl
Artykuł dostępny jest również tutaj