Wspólny patrol Stowarzyszenia i Straży Miejskiej w niedzielę 19 grudnia 2021 roku 

Od tygodnia, czyli od 13 grudnia, trwa dostarczanie ciepłych posiłków regeneracyjnych osobom bezdomnym pozostającym w przestrzeni publicznej. Posiłki dostarcza Straż Miejska w trakcie patroli w zimowe popołudnia i wieczory. Jak w poprzednich edycjach projektu ze względów na obowiązki zawodowe i społeczne, staram się w dni wolne od pracy i święta towarzyszyć patrolom. Podczas każdej realizacji projektu ” Gorąca Miska Zupy ” osoby wspierane przez Stowarzyszenie zmieniają się,  zmienia się także ich sytuacja zdrowotna, niestety trwają w bezdomności. Szukają osób niekoniecznie zatrudnionych w opiece społecznej, które  zwyczajnie  poświęcą im czas, wysłuchają z jakimi problemami borykają  się na co dzień. Miło jest mieć ich zaufanie, ale to też zobowiązuje do dotrzymywania danego im słowa.

Część z tych osób weźmie udział w wieczerzy wigilijnej organizowanej w Szybie Bończyk, pozostałym posiłek wigilijny zakupiony przez Stowarzyszenie  dostarczą strażnicy miejscy. Podobno nadchodzą duże mrozy. Stowarzyszenie nie korzysta z subwencji miejskich, czy państwowych.

Prosimy więc o każdą złotówkę na konto PKO BP 51 1020 2528 0000 0802 0461 2554

Posiłki dostarczane są także do osób starszych, schorowanych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej, a zima zgodnie z komunikatami meteorologicznymi zapowiada się długa i mroźna. Liczy się każdy grosz! Zasiądźmy do stołu świątecznego z przekonaniem, że mimo iż wędrowiec nie zapuka do drzwi, zapewniliśmy wigilijny posiłek najuboższym.