Ruszyły ponownie patrole Straży Miejskiej

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią od 21 stycznia ruszyły ponownie patrole Straży Miejskiej http://www.sm.cal24.pl/ zaopatrzone w ciepłą zupę przygotowaną przez Bistro Szarotka na zamówienie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice . Strażnicy docierają do miejsc, gdzie przebywają osoby pozostające w kryzysie bezdomności w przestrzeni miejskiej. Dzisiaj, 22 stycznia, kolejny raz towarzyszyłem funkcjonariuszom Straży w patrolu. Każdorazowo, nie tylko przekazuję dzięki hojności Mieszkańców ciepły posiłek z pieczywem, ale zachęcam do skorzystania z pomocy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłowicach w tym z ogrzewalni czy noclegowni. Osoby bezdomne dzielą się z nami swoimi problemami, których część mogła by być rozwiązana przy większym wsparciu pracowników socjalnych w terenie. Obecnie potrzebne są 4 szt. kurtek zimowych i ciepłe obuwie męskie w rozmiarze 42/43 oraz grube koce .

Nic nie dzieje się bez przyczyny, jeszcze przed patrolem otrzymałem telefon od stale wspierających Stowarzyszenie sąsiadów z ul. St. Staszica z wiadomością, że są do przekazania potrzebującym ciepłe kurtki i nakrętki dla Alicji. Po powrocie z patrolu kurtki, buty i nakrętki już na nas czekały.

DZIĘKUJĘ !! Kochani, przygarniemy jeszcze 2 szt. grubych zimowych męskich kurtek i 2 pary butów męskich w rozmiarze 42/43. Buty na zdjęciu, praktycznie nowe, rozmiar 45 oddamy potrzebującym.