Ptasia Stołówka – III edycja

Kochani, zgodnie z opiniami ornitologów już czas  zacząć III edycję „Ptasich Stołówek” którą rozpoczniemy 28 listopada i potrwa do końca marca, chyba że zima zostanie z nami dłużej to do końca kwietnia. Dokarmianie  ptaków powinniśmy zacząć późną jesienią. Na początku wykładać niewielkie ilości pożywienia, ponieważ przed nadejściem mrozu z opadami śniegu ptaki często są w stanie same znaleźć wystarczająco dużo odpowiedniego pokarmu naturalnego. Późnojesienne dokarmianie ma na celu przede wszystkim zaznajomienie ptaków z miejscem, gdzie będą mogły liczyć na pomoc w trudniejszym dla nich okresie zimowym.

Do współpracy, podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy placówki oświatowe i osoby indywidualne. Projekt przewiduje utworzenie miejsc, w których dzięki zaangażowaniu  mieszkańców, najpierw umieszczone zostaną własnoręcznie wykonane karmniki, a następnie budowniczowie karmników będą odpowiedzialni za uzupełnianie ich w pokarm i utrzymanie w czystości.

Ptaki stanowią istotną część ekosystemu. Fakt, że pozostawiają po sobie wiele nieczystości, ale spełniają też wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim są ważnym elementem łańcucha ekosystemu, pomagają walczyć z owadami i szkodnikami, a miasta byłyby bez nich ponure i smutne. Można powiedzieć, że ptaki są potrzebne ludziom, jak i ludzie ptakom. 

Zgłoszenia o przystąpieniu do projektu prosimy kierować drogą mailową biuro@naszemyslowice.pl informacje o przystępujących do projektu publikować będziemy na fanpagu stowarzyszenia. Więcej informacji na temat projektu pod nr tel.606198906  – zapraszamy do współpracy.

Dla najbardziej aktywnych i autorów najlepszych przesłanych nam zdjęć „Ptasich Stołówek” jak w poprzedniej edycji będą atrakcyjne nagrody i podziękowania za wolontariat.

Zapraszamy!!