III edycja Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego i Śniadania Wielkanocnego - podsumowanie

III edycja Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego i Śniadania Wielkanocnego za nami. Tradycyjnie przekazujemy Państwu podsumowanie z realizacji projektu. Dziękuję wszystkim anonimowym darczyńcom, którzy przekazali środki finansowe i rzeczowe na realizację projektu, a szczególnie: Państwu Aleksandrze i Arturowi, Małgorzacie i Rafałowi, Paniom Teresie, Dagmarze, Agnieszce, Kornelii i Małgorzacie, Panu Maciejowi tradycyjnie wspierającemu wszystkie nasze projekty, pensjonariuszom mysłowickiej noclegowni oraz młodzieży z mysłowickich szkół, która kwestowała na rzecz projektu. Jeżeli kogoś przez przypadek pominąłem z góry przepraszam i zapewniam, że wszystkich noszę w sercu.

W wyniku zbiórek pozyskano środki finansowe w wysokości 1991,71 zł za które zakupiono produkty do 70 szt. paczek dla dorosłych biorących udział w śniadaniu wielkanocnym w Szybie Bończyk i nie tylko. Ponadto przekazano produkty do paczek dla dzieci z Domu Dziecka Caritas przy ul. Starokościelnej oraz Domu Dziecka przy ul. Żeromskiego, jak również do Sosnowca za pośrednictwem Pani Korneli.

Dla Alicji zebraliśmy na pomoc w opłaceniu turnusu rehabilitacyjnego 41,7 kg nakrętek. Dzięki gościnności właścicieli Szybu Bończyk oraz wolontariuszom do prawdziwie rodzinnego śniadania wielkanocnego, rozpoczętego modlitwą przez ks. proboszcza Rafała Ryszkę zasiadło 60 osób, które wspólnie świętowały Paschę.

Z serca wszystkim dziękuję z okazaną pomoc i zapraszam do udziału w kolejnym projekcie zapobiegający wykluczeniu społecznemu osób będących w potrzebie i pomagającym w wychodzenia z bezdomności wstępną nazwa projektu to "Pomoc u Piotra", szczegóły podamy niebawem.