II Mysłowicka Gala Społecznika Roku 2018 za nami. Medal jednak to nie tylko zasługi odznaczonych wspierających  działalności charytatywną  stowarzyszenia w propagowaniu wolontariatu i integracji lokalnej społeczności w ubiegłym roku, ale wieloletnia współpraca stowarzyszenia z odznaczonymi.

Działalność stowarzyszenia nabiera rangi ogólnomiejskiej i regionalnej, wzorując się na naszym projekcie "GORĄCA MISKA ZUPY " uruchomiło podobny w Siemianowicach Śl., a mieszkańcy Sosnowca zwrócili się o pomoc w zbiórce słodyczy do paczek świątecznych dla dzieci z domu dziecka.

Współpracę ze stowarzyszeniem w zakresie projektów charytatywnych i kulturalno-oświatowych intrygujących mieszkańców  nawiązały  placówki oświatowe wszystkich  szczebli w Mysłowicach.

Jednym z ogólnomiejskich  projektów jest "Mysłowicko Gruba Talentów", którego celem jest zaprezentowanie mieszkańcom utalentowanych mysłowiczan w  różnym wieku, integrując w ten sposób mieszkańców.

Nagrodą dla najlepszych jest występ w trakcie Świętojańskiego Festynu Rodzinnego  23 czerwca na Bończyku ujętym zgodnie z deklaracją władz jako ostatni dzień  obchodów  Dni Mysłowic.

Podczas przesłuchań kwalifikacyjnych do występu galowego dopuszczono 12 uczestników  z pięciu placówek oświatowych.