Cieszymy się że możemy pomagając wywołać uśmiech i życzymy zdrowych i spokojnych świąt

W tym roku paczki świąteczne trafiły nie tylko do mieszkańców Mysłowic, ale również do  Lędzin, Krakowa, Piekar Śląskich. Przekazane zostały za pośrednictwem  wolontariuszy i Stowarzyszenia „Każdy Inny- Wszyscy Równi” odbiorcom  indywidualnym oraz instytucjom  prowadzącym działalność w zakresie pomocy społecznej, takim jak Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze „Nadzieja”, Dom Dziecka im. Św. Ojca Pio, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Nr 1 w Piekarach  Śląskich, Ośrodek Interwencji Kryzysowej,  Noclegownia dla Mężczyzn oraz Dom Pomocy Społecznej  przy MOPS, osobom w kryzysie bezdomności przebywającym w przestrzeni publicznej. Nasi wolontariusze nie tylko niosą pomoc rzeczową, ale również psychologiczną wsłuchując się w problemy podopiecznych i pomagając na ile to możliwe  w ich rozwiązywaniu.

Dziękuję za każdy uśmiech obdarowanych, ale również łzy wzruszenia, nasi podopieczni wiedzą, że mogą na nas liczyć przez cały rok, nie tylko od święta. Dziękuję wolontariuszom Celinie, Jadwidze, Monice, Danucie, Krzysztofowi, Marysi i dwóm Konradom,  którzy pomagali przy pakowaniu paczek i ich dostarczeniu do potrzebujących. Dziękuję darczyńcom, którzy od wielu lat wspierają nasze działania. Bez Waszego zaangażowania pomoc potrzebującym nie była by możliwa. W załączeniu jedno z podziękowań (w wersji oryginalnej) pod naszym adresem, które utwierdzają nas w przekonaniu, że wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, żeby zauważyć potrzebujących.

„Dziękuję bardzo za pamięć i zorganizowanie paczki świątecznej.Dziś słodkosci, kilka dni środki czystości. Jestem wzruszona takim gestem. Po prostu, chociaż mąż już nie żyje od 2ch lat, są ludzie, którzy pamiętają o mnie – jak Pan- nie czuję się samotna. Są jednak dobrzy lub nawet bardzo dobrzy ludzie o ogromnych sercach. Ja tym bardziej doceniam to, bo wciąż leczę się onkologicznie, a mieszkając w Bauferain, to właściciele niemieccy wysysają całą krew przez podnoszenie czynszu. Mam 36 m kw razy 20zł za m.to 740 zł  sam czynsz plus media, to razem 1050,00 zł. W tym za wodę ogrzewana biorą  aż 45 zł. Taka jest w Bauferain drożyzna. Niestety choroba meża pokrzyżowała  nasze zamiary znalezienia innego mieszkania.
JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ BARDZO, DLA MNIE TAKA PACZKA JEST BARDZO DOBRYM ZASTRZYKIEM FINANSOWYM”